ΕΠΑΝΑΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΕΙΩΝ με 2 ΟΜΑΔΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ από Δευτέρα 1 Ιουνίου 2020 μέχρι και την Παρασκευή 26 Ιουνίου 2020

Αγαπητοί Γονείς/Κηδεμόνες μαθητών/τριών όλων των Τάξεων του Σχολείου, όπως θα έχετε πληροφορηθεί, τα Σχολεία θα επαναλειτουργήσουν για διάστημα τεσσάρων εβδομάδων, από τη Δευτέρα 1 Ιουνίου 2020 μέχρι και την Παρασκευή 26 Ιουνίου 2020. Το Σχολείο θα λειτουργήσει μόνο στον πρωινό κύκλο και κατά τις ώρες 08:15΄ - 13:15΄.

Δε θα λειτουργήσουν το ΟΛΟΗΜΕΡΟ και το Κυλικείο του σχολείου μέχρι το τέλος της σχολικής χρονιάς για αυτό θα πρέπει οι μαθητές να έχουν κάθε ημέρα μαζί τους κολατσιό και νερό. Για λόγους υγειονομικής προστασίας και ασφάλειας των μαθητών μας κάθε τάξη θα χωριστεί σε δύο υπο-τμήματα και θα λειτουργούν εκ περιτροπής, Δευτέρα-Τετάρτη-Παρασκευή το ένα, Τρίτη-Πέμπτη το άλλο, και την επόμενη εβδομάδα το αντίθετο και η ενημέρωση θα γίνει στους γονείς τηλεφωνικά από τους εκπαιδευτικούς της κάθε τάξης. Επίσης οι μαθητές πρέπει να διατηρήσουν όλα τα βιβλία τους για την αξιοποίηση τους και την επόμενη σχολική χρονιά. Εύχομαι καλή επαναλειτουργία.

Η Διευθύντρια του Σχολείου