Εκτυπώστε και διαβάστε την αγγλική αλφαβήτα. Μετά χρωματίστε τις εικόνες.

Πατήστε εδώ

Ένα αστείο video με τα minions για εξάσκηση στον comparative (συγκριτικό βαθμό), τάξεις Ε' και ΣΤ'εδώ και ένα πιο συγκινητικό video για τις μικρότερες τάξεις  (βασικό λεξιλόγιο)εδώ. Και τα δύο μπορείτε να τα συμπληρώσετε online και να δείτε τις σωστές απαντήσεις.Have fun!

Αγαπητοί γονείς,

σας εύχομαι υγεία και δύναμη στις δύσκολες ώρες που περνάμε όλοι. Παρακάτω σας δίνω κάποια sites για επανάληψη του λεξιλογίου στο μάθημα των Αγγλικών.

Τάξη Γ: πατήστε εδώ (clothes 1)και εδώ (clothes2)

Τάξη Δ: πατήστε εδώ (sports1) και εδώ (sports2)

Τάξη Ε: πατήστε εδώ (environment)

Τάξη ΣΤ: πατήστε εδώ (air travel) και λίγο γραμματική ;) εδώ (Simple Past)