ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του 2ου Δημ. Αγ. Αθανασίου σας ενημερώνει ότι ο αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 13/9/2021 στις 9:30 στον αύλειο χώρο. Παρακαλούμε οι μαθητές/ τριες να προσέλθουν στις 9:15 με μάσκες και τσάντες καθώς θα παραλάβουν τα βιβλία της χρονιάς. Η αποχώρηση θα γίνει στις 10:15. Οι γονείς των μαθητών/ τριών που συνοδεύονται θα περιμένουν εκτός του χώρου του σχολείου κρατώντας αποστάσεις και τηρώντας τα πρωτόκολλα του ΕΟΔΥ.

Σημαντική ανακοίνωση για τα self test

Οι γονείς μπορούν να προμηθευτούν από τα φαρμακεία 6 self test για όλο το μήνα Σεπτέμβριο. Οι έλεγχοι θα γίνονται με επίδειξη αρνητικού αποτελέσματος κάθε Τρίτη και Παρασκευή. Τα self test μπορούν να προηγηθούν ως 24 ώρες πριν.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων και η Διευθύντρια του σχολείου σας εύχονται ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ